EET Účtenky    Omalovánky    Formuláře na PC    DWN.cz    Rybář    Recepty doma    Hromadné emaily    FormOffice    Email šablony    Domácí účto    Snadné hubnutí    Pletení    VařímeRecepty.cz    Počítej Kalorie    Zbrojní průkaz    Formuláře ZDARMA   
reklama
kliknutím přejdete na úvodní stranu DWN.cz - Download freeware a shareware zdarma
Windows programy Hry Magazín Reklama na DWN.cz Vydělávejte s DWN.cz Kontakty
   Windows programy > Antiviry, spyware > Antivirové programy Přihlášení registrovaného uživatele Přihlášení uživatele Registrace nového uživatele Registrace uživatele Přidat nový program Přidat software Zobrazit mnou stažený software Stažený software
img/kat16.png Kategorie

email16.png Novinky na email
Chci zasílat zdarma upozornění o novinkách v katalogu na svůj email:

email16.png Ostaní
addfav.jpg Přidat do oblíbených
mail Napište nám

DWN.cz RSS - Nový a aktualizovaný FREEWARE RSS - Aktuality FREE
DWN.cz RSS - Nový a aktualizovaný software RSS - Aktuality
DWN.cz RSS - Nejstahovanější software RSS - Top 10
DWN.cz RSS - Nejstahovanější hry RSS - Top 10 hry

dwn Doporučujeme


dwn Ikonky pro Vás
více>>

dwn Reklama


DWN.cz A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W X Y Z Ž 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
reklama
Kontrola emailových adres
Český software pro snadné a rychlé vyčištění Vašeho seznamu emailových adres. Zaměřte se pouze na skutečně živé kontakty. tecka více informací >>
WebDataLoader - hledač kontaktů
Vytvořte si vlastní databázi kontaktů. Program pro import kontaktů z webových katalogů, lokálních souborů i celých webových serverů tecka více informací >>

avast!

   
Licence: Zdarma (freeware)
Autor:   (vše od výrobce)
Domovská stránka: www.avast.com
Velikost: 262 kB
Instalace: instalátor/odinstalátor
Jazyk: čeština
Staženo/týden: 27528x / 8x
Přidáno/změněno: 24.10.2022
Limitováno:
Cena: --
detail

Hodnoceni: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda
(kliknutím ohodnotíte program)

Propracovaný český antivirový program - zdarma

avast 4 Home Edition představuje soubor špičkových technologií, které mají jediný cíl: poskytnout Vám co nejvyšší stupeň ochrany proti počítačovým virům, červům, Trojanům a dalším škodlivým programům.
Verze Home Edition je zadarmo pro domácí nekomerční použití, po instalaci je nutné pro trvalé používání zdarma provést registraci!

Nejdůležitější vlastnosti (verze Professional):

Antivirové jádro
Nová verze antivirového jádra avast! představuje vynikající detekční schopnosti společně s vysokým výkonem. Můžete očekávat zachycení 100% In-the-Wild virů (těch, které se opravdu šíří a ohrožují všechny uživatele) a velmi dobrou schopnost detekce Trojských koní. A to vše s minimálním počtem planých poplachů.

Jádro bylo certifikováno institutem ICSA; také je často zahrnováno do testů Virus Bulletin, kde často získává ocenění VB100.

Jádro avast! má špičkovou podporu pro komprimované soubory/archivy. Může prohledávat následující typy archivů: ARJ, ZIP, MIME (+ všechny přidružené formáty), MAPI (soubory pst programu Outlook), DBX (archivy Outlook Express), RAR, TAR, GZIP, CAB, BZIP2, ZOO, ACE, ARC, LHA/LHX, TNEF (winmail.dat), CPIO, CHM, RPM, ISO, 7ZIP a SIS. Také podporuje řadu komprimovaných spustitelných souborů (například PKLite, Diet, UPX, ASPack, FSG, MEW aj.). Taktéž dokáže hledat viry skryté v datových proudech na svazcích NTFS.

Jednoduché uživatelské rozhraní
Jednoduché uživatelské rozhraní je určeno pro spouštění hledání virů, práci s výsledky hledání a změnu mnoha nastavení. Mohou z něj být prováděny jednoduché změny nastavení rezidentní ochrany.

Jednoduché uživatelské rozhraní je hlavním rozhraním verze avast! 4 Home. Je možné z něj spouštět moduly avastu, jako například Virovou truhlu, Aktualizaci nebo Prohlížeč logů.

Vzhled jednoduchého uživatelského rozhraní je velmi flexibilní. Podporuje uživatelské skiny. Tak jako na mobilním telefonu můžete změnit vzhled výměnným krytem, můžete zcela změnit vzhled programu uživatelským skinem. Instalační balík obsahuje tři skiny, další mohou být staženy z našich webových stránek.

Rozšířené uživatelské rozhraní (pouze ve verzi Professional)
Navíc k jednoduchému uživatelskému rozhraní obsahuje verze Professional Rozšířené uživatelské rozhraní, které umožňuje přístup ke všem možnostem a schopnostem programu.

Na rozdíl od jednoduchého uživatelského rozhraní je hledání prováděno pomocí Úloh. Nejdříve nastavíte vlastnosi úlohy, je možné nastavit mnoho parametrů - kde prohledávat, co prohledávat, jak prohledávat a jak se zachovat při nalezení viru. Jakmile je úloha připravena, můžete ji spouštět a to i opakovaně. Každá úloha vytváří výsledky hledání, se kterými můžete později pracovat.

Další důležitou vlastností spojenou s úlohami je Plánovač. Dává Vám možnost naplánovat hledání virů. Dále v plánovači můžete nastavit, jestli má úloha proběhnout jednou, nebo má být prováděna opakovaně.

Samozřejmě je možné úloze nastavit všechny existující možnosti prohledávání, jejichž nastavení nejsou dostupná v jednoduchém uživatelském rozhraní.

Rezidentní ochrana
Rezidentní ochrana, tedy ochrana v reálném čase, je jednou z nejdůležitějších součástí dnešních antivirových programů. avast! obsahuje účinný rezidentní modul, který najde vir dříve, než stačí infikovat váš počítač.

Obě verze programu avast, avast! Home Edition i avast! Home Professional, obsahují rezidentní ochranu souborového systému a elektronické pošty.

Ochrana souborového systému zajištuje, že na počítači nebude spuštěn žádný vir. Rezidentní ochrana nabízí mnoho možností nastavení - například je možné nastavit to, že soubory budou kontrolovány při kopírování, nebo že budou prohledávány pouze soubory s určitými příponami.

Ochrana elektronické pošty sestává z dvou nezávislých modulů, prvním je obecný skener pracující na úrovni protokolů SMTP/POP3/IMAP4/NNTP. Je schopen chránit kterýkoli e-mailový program, který využívá těchto protokolů. Druhým je speciální plugin pro Microsoft Outlook, prohledávání pošty je zcela transparentní a nevyžaduje žádná dodatečná nastavení.

Novou vlastností verze 4 je heuristická analýza ve skenerech elektronické pošty. Je velmi užitečná při ochraně před novými neznámými hrozbami, které není možné zachytit obvyklými způsoby. Modul heuristické analýzy prochází celou e-mailovou zprávu a hledá známky možné přítomnosti viru. Pokud množství známek přítomnosti viru překročí uživatelem nastavenou hranici, je e-mail označen jako vir a uživatel je upozorněn na možné nebezpečí.

Script Blocker (pouze ve verzi Professional)
Rezidentní ochrana ve verzi Professional obsahuje oproti verzi Home modul Script Blocker. Tento modul sleduje veškeré skripty spuštěné systémem. Taktéž sleduje všechny skripty spouštěné na webových stránkách v internetových prohlížečích (Internet Explorer, Netscape Navigator a Mozilla).

P2P a IM štíty
avast! obsahuje modul na ochranu programů pro okamžitou komunikaci (IM - Instant Messaging) a modul pro ochranu P2P (peer-to-peer) programů. Seznam podporovaných programů je dlouhý (nyní je podporováno více než 30 aplikací).

Ne že by prosté povídání si přinášelo nějaká rizika, ale dnešní IM programy jsou již více než "tlachací nástroje", většina z nich obsahuje více či méně propracované sdílení souborů - což může lehce vést k virové nákaze, pokud není správně monitorováno.

Naproti tomu ochranu P2P souborů není nutné objasňovat, v P2P sítích jsou milóny infikovaných souborů, účinná ochrana proti nim je prostě nutnost.

Síťový štít
Nový modul rezidentní ochrany, který byl do avastu přidán ve verzi 4.5. Je určen jako ochrana proti známým útokům internetových červů. Analyzuje veškerý síťový provoz a hledá výskyt škodlivého obsahu. Může být použit jako velmi jednoduchý firewall (nebo spíše IDS - Intrusion Detection System - systém detekce průniku).

Síťový štít je dostupný pouze na systémech řady NT (Windows NT 4.0/2000/XP/2003).

Webový štít
Webový štít je jedinečnou vlastností antivirového programu avast!, umožňuje monitorování a filtrování veškerého HTTP provozu pocházejícího z webových stránek. Vzhledem k vzrůstajícímu počtu virů a jiných škodlivých aplikací (adware, spyware a dialery), které jsou šířeny skrze web, vzrůstá i potřeba se proti těmto novým hrozbám chránit. Webový štít pracuje jako transparentní HTTP proxy a je kompatibilní s většinou internetových prohlížečů, včetně programů Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Suite a Opera.

Na rozdíl od většiny obdobných řešení je dopad Webového štítu na rychlost prohlížení webu prakticky zanedbatelný. To je možné díky jedinečné vlastnosti zvané Inteligentní proudové testování, která umožňuje skenování objektů okamžitě při přístupu bez potřeby kešování. Proudové testování je prováděno v operační paměti (bez nutnosti ukládat obsah na disk), díky tomu je možné dosahovat vysokých datových toků.

Automatické aktualizace
Automatické aktualizace jsou další klíčovou součástí protivirové ochrany. Virová databáze VPS i program mohou být aktualizovány automaticky. Aktualizace jsou přírůstkové, takže jsou stahována pouze nová nebo chybějící data, což výrazně snižuje objem stahovaných dat. Obvyklá velikost aktualizace virové databáze je v řádech desítek kilobytů, velikost aktualizace programu je obvykle v řádech tisíců kilobytů.

Jestli je vaše připojení k internetu trvalé, aktualizace jsou prováděny stále v určených časových intervalech. Pokud se připojujete jen občas, avast! vyčká, až se připojíte a pokusí se provést aktualizaci během vašeho pobytu online.

PUSH aktualizace (pouze ve verzi Professional)
Zvláštní vlastností verze Professional jsou PUSH aktualizace . Zcela mění způsob aktualizace. Obvykle program čas od času kontroluje, jestli nejsou dostupné aktualizace. PUSH aktualizace jsou iniciovány našimi servery, to znamená, že váš počítač reaguje okamžitě a provede potřebnou aktualizaci. Systém je založen na protokolu SMTP, používá obvyklé e-mailové zprávy. Tyto zprávy jsou zpracovány poskytovateli rezidentní ochrany elektronické pošty(MS Outlook a Internet Mail).

Celý systém je chráněn asymetrickým šifrováním a je odolný proti zneužití.

Virová truhla
Na truhlu může být pohlíženo jako na složku se speciálními vlastnostmi, které ji chrání a do které jsou ukládány podezřelé soubory. Se soubory v truhle můžete pracovat, i když s drobnými bezpečnostními omezeními.

Hlavní vlastností virové truhly je její naprostá izolace od zbytku operačního systému. Źádný vnější proces nemůže k souborům v truhle přistupovat a ve skutečnosti nemůže být ani žádný soubor z truhly spuštěn. Je tedy bezpečná i pro přechovávání virů.

Integrace do systému
avast! je integrován do vašeho systému. Testování může být spuštěno přímo z prostředí správce souborů kliknutím na určenou složku pravým tlačítkem myši a výběrem odpovídající volby z kontextové nabídky.

Další zajímavou vlastností je speciální spořič obrazovky, který provádí hledání virů během své činnosti. Spořič obrazovky avast! dokáže spolupracovat s většinou ostatních spořičů, takže nemusíte používat něco, co se vám nelíbí.

Novou možností je test po startu systému (dostupný ve Windows NT/2000/XP/2003). Je důležitý v případě podezření na aktivní virus na vašem počítači. Test po startu systému je vlastně prováděn před startem systému, v době, kdy virus ještě nemůže být aktivován, a nemůže tak ovlivňovat testování.

Podpora příkazové řádky (pouze ve verzi Professional)
Zkušení uživatelé jistě ocení další z vlastností verze Professional - skener pro příkazovou řádku. Testování může být ovlivňováno mnoha argumenty a přepínači. Dostupný je i speciální STDIN/STDOUT mód pro použití jako pipe filter.

Tato součást je určená pro použití v dávkových souborech. Její výstup je stejný jako výstup z rožšířeného rozhraní (podporováno je i vytváření report souborů).

Integrovaný Virus Cleaner
Počínaje verzí 4.1 avast! obsahuje Virus Cleaner, nástroj určený pro kompletní odstranění mnoha známých nákaz z již napadených počítačů. Nyní je avast! schopen nejen najít, ale i vyléčit většinu nakažených souborů.

Počet virů/červů, které dokáže Virus Cleaner vyléčit, stále vzrůstá. Pro nejaktuálnější informace doporučujeme navštívit stránky nástroje Virus Cleaner (pro mimořádné situace nabízíme Virus Cleaner jako samostatný produkt, schopný běžet bez instalace celého balíku avast!)

Podpora 64 bitových Windows
avast! 4 ve verzích Home a Professional plně podporuje platformu 64 bitových Windows. ALWIL Software předpokládá mocný nástup této platformy, která podporuje až 32 GB fyzické paměti a až 16 TB paměti virtuální a tím umožňuje aplikacím pracovat s ohromným množstvím dat. Aplikace mohou nahrát značně více dat do virtuální paměti tak, aby umožnily rychlý přístup 64 bitovému rožšíření procesoru. Toto zkracuje čas potřebný pro nahrávání dat do virtuální paměti nebo hledání, čtení a zápis do zařízení pro ukládání dat. To vše umožňuje aplikacím pracovat rychleji a radostněji.

Obyčejné 32 bitové antivirové aplikace nemohou fungovat na platformě 64 bitových Windows, protože jsou závislé na 32 bitových jaderných ovladačích. Nový avast! používá nativní 64 bitové ovladače, které přinášejí stejnou ochranu jako v 32 bitových prostředích. Instalační balíček je stejný pro 32 i 64 bitovou verzi - instalační program zjistí běžící operační systém a nainstaluje všechny potřebné soubory.

Množství jazykových mutací
Dostupnost v mnoha jazykových verzích je jednou z klíčových výhod avastu. Od svého uvedení byl avast! přeložen do mnoha jazyků, poslední verze obsahuje následující jazyky: angličtina, čeština, bulharština, holandština, finština, francouzština, němčina, maďarština, italština, norština, korejština, polština, portugalština, japonština, rumuština, ruština, srbština, španělština, slovenština a turečtina.

Další programy Další programy od tohoto výrobce
Novou verzi Nalezli jste novější verzi? Dejte nám vědět
Tisknout Verze pro tisk

pridej.czPřidej na serverydiskuse Uživatelská diskuse k programu avast!:

(6 příspěvků) 1

hodnocení
Odpad
Přeceňovaný antivir po všech stránkách. Instalace způsobí víc problémů než jich vyřeší. Antivir nereaguje ani na jakkoli upravený \\\"hosts\\\" soubor, blokování zabezpečených protokolů (někdo tu evidentně vyznává slabomyslné pravidlo - co nemohu zkontrolovat, to zakážu) i skutečnost, že při upgrade na novější verzi nepřevezme vytvořená pravidla / výjimky je pak na hromadné pozabíjení vývojářů. Zadarmo drahé!
Napsal: IDe
hodnocení
Blbost
Avast je uplně k hovnu nenajde uplně káždý virus například trojského koně Nejlepší Anti-virus je AVG 9.0 NEBO AVG8.5 JE BOUŽEL SPOLEHLIVĚJŠÍ.........
Napsal: joe vega
hodnocení
registrace
je nutna registrace zdarma primo na webu vyrobce
Napsal: dwn
hodnocení
dotaz
Proc kdyz je program freeware,tak to chce aktivacni klic a je to zkusebni verze?Prosim pokud nekdo ten klič ma,at ho da do obehu.Moc děkuji
Napsal: Pavel
hodnocení
instalace
instalace
Napsal: Karina
hodnocení
instalace
instalace
Napsal: Karina


Přidejte příspěvek Přidejte příspěvek do diskuse k programu avast!:


Hodnocení programu
hvezda    hvezdahvezda    hvezdahvezdahvezda    hvezdahvezdahvezdahvezda    hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda
Vaše jméno
Váš email
Předmět
Text příspěvku
Kontrolní kód
(opište z obrázku)

Kontrolní obrázek
 
reklama
Rybář - elektronický rybářský záznamík
Evidence a plánování rybářských výprav včetně úlovků a jejich fotografií. Integrovaný atlas ryb a seznam revírů. Pomůcka moderního rybáře. tecka více informací >>
Recepty doma - PC kuchařka zdarma
Snadné přidávání, vyhledávání a tisk receptů. Mnoho funkcí. Možnost získat přes 10000 receptů. Ultrarychlé vyhledávání, kalkulace cen receptů tecka více informací >>

Top programy DWN.cz RSS - Nejstahovanější software
Antivirové programy
AVG Anti-Virus Free Edition v2021 Stáhnout program AVG Anti-Virus Free Edition 2021
avast! v2022 Stáhnout program avast! 2022
NOD32 Antivirus v11.2 Stáhnout program NOD32 Antivirus 11.2
AVG Anti-Virus FREE v2017.05 Stáhnout program AVG Anti-Virus FREE 2017.05
Norton Security v2018 Stáhnout program Norton Security 2018
avast! v7 Stáhnout program avast! 7
Kaspersky Anti-Virus Personal 2015 v19.0.0.1088 Stáhnout program Kaspersky Anti-Virus Personal 2015 19.0.0.1088
Rising AntiVirus v2011 Stáhnout program Rising AntiVirus 2011
AVG Anti-Virus plus Firewall v9.0.790 Stáhnout program AVG Anti-Virus plus Firewall 9.0.790
EMCO Malware Destroyer v7.5.15 Stáhnout program EMCO Malware Destroyer 7.5.15

Nejkupovanější
Formix SE v10.01 483,-Kč
Total Commander v10.52 1749,-Kč
WinRAR v6.11 1749,-Kč
The Bat! v9.0.8 1749,-Kč
FitLinie v14.05 714,-Kč
Alcohol 120% v2.0.2.5830 2069,-Kč
HomePack 3000 v6.12 483,-Kč
Rybář v1.85 362,-Kč
pdfFactory v8.31 2859,-Kč
Nero 2015 v- 16.2 4059,-Kč

Nové - aktualizované DWN.cz RSS - Nový a aktualizovaný software
Antivirové programy
avast! v2022 24.10. Stáhnout program avast! 2022
AVG Anti-Virus Free Edition v2021 21.01. Stáhnout program AVG Anti-Virus Free Edition 2021
Comodo AntiVirus v12.2.2 07.12. Stáhnout program Comodo AntiVirus 12.2.2
Ashampoo AntiVirus v2020.4.2 07.12. Stáhnout program Ashampoo AntiVirus 2020.4.2
Norton Security v2018 05.09. Stáhnout program Norton Security 2018
Kaspersky Anti-Virus Personal 2015 v19.0.0.1088 05.09. Stáhnout program Kaspersky Anti-Virus Personal 2015 19.0.0.1088
NOD32 Antivirus v11.2 05.09. Stáhnout program NOD32 Antivirus 11.2
EMCO Malware Destroyer v7.5.15 08.11. Stáhnout program EMCO Malware Destroyer 7.5.15
AVG Anti-Virus FREE v2017.05 03.05. Stáhnout program AVG Anti-Virus FREE 2017.05
ClamWin Free Antivirus v0.99.1 01.05. Stáhnout program ClamWin Free Antivirus 0.99.1

dwn Reklama

dwn OstaníNejhledanější fráze:


Partneři webu:
Ostatní informace:


reklama
Copyright © 2024. Martin Roubec. Všechna práva vyhrazena. (0.1071s norob nomob)